CHP’li Murat Bakan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile görüştü

CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı makamında ziyaret etti.

Bakan, İçişleri Bakanlığı’nda gerçekleşen görüşmenin ardından yaptığı açıklamada “Çok sıcak samimi, verimli bir görüşme oldu. 

Her konudaki görüşlerimizi ve çözüm önerilerimizi dile getirdik” dedi. Gazetecilerin eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisine yönelik iddiaları hatırlatılan Bakan şunları söyledi:

-Yeni bir dönem bu dönem. Biz istişare edeceğim birlikte çözebileceğimiz ülkenin sorunlarını birlikte çözebiliyor olmamız lazım. Geçmiş yanlış ve olmaması gereken bir şeydi. İktidar ve muhalefetin kesiştiği nokta ülkenin sorunlarıdır.

-Herkes kendi siyasi görüşüne göre kendince en doğrusunu yapmaya çalışıyor. Biz de CHP olarak en doğrusunu yapmaya çalışıyoruz. Ülkenin menfaatleri doğrultusunda sorunları çözebiliyor olmalıyız, bunun için istişareler önemli.

-Bu bizim muhalefet yapmamızı engellemez. Biz çözüm üretemediğimiz noktalarda muhalefet yapmaya devam ederiz. Belki birçok noktada konuşarak birbirimizi dinleyerek sorunları çözmemiz mümkün.

-Biz bu ülkenin yararına elimizden ne gelirse bugüne kadar yaptık bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.

-Önceki bakanın ismini anmak istemiyorum. O dönemde buralarda genel başkanlar bakanlık önüne kavga etmeye geliyordu. Biz buraya basın açıklaması yapmaya gelirdik. Doğru bir şey değil bu.

-İki ülke savaşırken bile askeri diplomasiyi sürdürür, iktidar ile muhalefetin arasında iletişim kanalının olmasından daha doğru bir şey yok. Ama yeri geldiğinde en çetin mücadeleyi verirsiniz.”  

BAKAN TEŞEKKÜR MESAJI PAYLAŞTI

Görüşmede, Emniyet ve Jandarma Teşkilatı’nın sorunları, AFAD ve Göç İdaresi Başkanlığı görev alanına giren konuların yanı sıra sınır güvenliği konusunun da görüşmesinde gündeme geldiği belirtildi.

Yerlikaya, görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından fotoğraf paylaştı ve “CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Murat Bakan’la bir araya geldik. Sayın Murat Bakan’a nazik ziyaretleri için teşekkür ederim” dedi.

GÖRÜŞME SIKLIĞI ARTACAK

Daha önce CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile CHP’nin Dışişleri Bakanlığı’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İlhan Uzgel ise Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile görüşmüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan görüşmenin ardından gölge bakanlar ile kabinedeki isimlerin görüşme sıklığının artmasının beklendiği kaydedildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir